PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8401}

Orbitowanie bez cukru

Reality Bites
6,9 18 182
oceny
6,9 10 1 18182
6,2 11
ocen krytyków
Orbitowanie bez cukru
powrót do forum filmu Orbitowanie bez cukru

Co za geniusz tak przetłumaczył tytuł? "Orbitowanie bez cukru" - to po prostu brzmi idiotycznie.

"Życie potrafi kąsać" - jak bym tak to przetłumaczył.

ocenił(a) film na 7
Sony_West

Po czasie przyszło mi do głowy, że tytuł Django, w wykonaniu autora powyższego tłumaczenia (nawiązującego do reklamy gumy Orbit) powinien brzmieć:

"Django - bielsze nie będzie".

Sony_West

Akurat z tytułem nie chodzi o to że życie jest do kitu tylko jak tłumaczyli producenci bites of reality scenki z życia winietki rzeczywistości

RStrzalkowski

Czyli, że nie "Życie potrafi dokopać" / "Życie daje w kość" lecz trudniejsze do w miarę dosłownego przekładu "Kęsy życia"?
Chodzi o to, że bohaterowie gryzą rzeczywistość, czyli próbują życia, doświadczają różnych smaków życia, zderzając się z wyzwaniami dorosłości? Na to wskazywałby rzeczywiście cukier w polskim tytule, że orbitują wokół otaczającej ich rzeczywistości bez cukru, czyli nieszczególnie atrakcyjnej.
Mnie zawsze ten kojarzący się z popularnymi gumami przyklejonymi wszędzie w szkołach tytuł odrzucał i przez to nadal nie widziałem tego filmu, który po obejrzeniu "Film Tribute" wydał mnie się ciekawy i stąd tu trafiłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones